Hlavná stránka Napíš e-mail Mapa stránky

Kniha návštev (odkazov)

Pridaj príspevok

Meno:
povinný údaj
E-mail:

Text:
povinný údaj
Odpíšte kód:

09. 05. 2011 (19:47:25) | Komentova (0)
Vďaka za hodný kus sprostredkovanej veľkonočnej atmosféry z vysockeho obľivaňa, až me horučosc / žebi s tej vysockej paľenečky?/ a dobra nalada obľala, kedz som zbačil tote fotky. A ja taki ľeňuch ľeňivi, za pecu skurčeni, až mi haňba, že som neobľival, šak každi poradni Slovak oľiva, keľo da, aľe aspoň dakus som i ja dotrimal zviki, mama i šestra ňeostaľi suche. Požehnaný večer!
David
09. 05. 2011 (15:07:09) | Komentova (0)
Paraaadne fotky z olivačky ...... :)))
24. 04. 2011 (12:34:26) | Komentova (0)
Požehnané veľkonočné sviatky všetkým Vysočanom i rodákom praje Pavol. Nech radosť zo Vzkrieseného je aj našou opravdivou radosťou a nádejou, ktorú nám Zlý chce častokrát všemožne prekaziť a olúpiť nás o pokoj. Práve pokoj nám prináša Ježiš, ktorý vstal, a preto máme ozaj dôvod tešiť sa a jasať. PS: Ta dakedi še f posce i rapkalo pri križoch f poľu a jag nadešla Veľka noc, ta furt mojemu ocovi a ostatňim dzeciskom v rodziňe jeho ocec, tedi muj dzeduš, hvareľi - dzeci mojo, ľem pomali chasnujce tote pokrmi ňe lachvato, žebi vam ňebulo plano f koscele, jag pujdzece na svatu omšu.Bo dakedi še pres pust vobec ňejidlo meso, a zato potom tak šmakovalo. A potim še poobedze konaľi i vešperi s panom fararom a jak počinaľi modľidbu slovami In Nomine Patris ..., ta nad ňima še rostvoril taki baldachin. Ta ľem teľo som chcel ešči pridac. Pan Buch dobrocivi nech vas šickich živi a ochraňuje. A ku paskom i udzenemu prajem dobre šmakovaňe.
20. 04. 2011 (15:33:17) | Komentova (0)
Požehnaný, pekný, slnečný deň tzv. Rudolfovho predleta! Možné témy a názvy príspevkov v najbližšom Hlase: - Viera sa dá prežívať radostne - Telenovela je náš život? - Ako prežívať sv. omšu podľa C. Rivasovej, bolivijskej stygmatičky - Sv. Otec Ján Pavol II / k jeho blahorečeniu /-ako ho vnímate Vy, mladí či starší - zamyslenia mladých /ako ohlasovať vieru dnešnému mladému človeku, viac svedčiť / - Šťastie v živote tínedžera - Čo Vás oslovilo počas sv. misií / môžete napísať aj Vy, Vysočania na adresu fubrezovicka@livenet. sk / - príbeh zo života - Oškrené dvere auta - spomienky seniorov - Šekera - citát známych osobností - v cykle Novodobé závislosti - Workoholizmus PS: Ak Vás niektoré témy zaujali, môžete sa k nim vyjadriť aj Vy na adresu pavol22@centrum.sk alebo fubrezovicka@livenet.sk alebo na Fejsbuku formou komentára. Nech sa Vám darí a nech Vám aj po Veľkej noci dobre trávi, veľa B. požehnania.
16. 04. 2011 (18:47:24) | Komentova (0)
Požehnaný večer! Prepáčte, že Vás otravujem v predvečer Kvetnej nedele. Ja len toľko som chcel. Trocha som upravil obsah Hlasu.Spomienky seniorov z technicko-tlačiarenských dôvodov vypadávajú a s nimi aj zamyslenie mladých, ale určite sa objavia v najbližšom možnom čísle. Všetko dobré!
15. 04. 2011 (20:18:20) | Komentova (0)
Pekný večer! Nedá mi nezareagovať. Nuž viete, že máte pravdu? Ja som tie "kolbasi" len tak ležérne preletel, a preto sa ospravedlňujem za svoje nepresnosti v komentári. Ale na Veľký piatok nejde len o vylúčenie mäsa z jedálnička, ale o samotný jedálniček, ktorý sa v tento deň podľa cirkevných predpisov redukuje na minimum, a to nie iba pre samotnú Cirkev, ale má to aj hlbší duchovný a samozrejme aj očistný charakter. A k tej neskutočne veľkej spotrebe el. energie len toľko-ak si, povedzme, v piatok pripravuje naľešňiki každá tretia slovenská a či slovanská domácnosť, tak sa elektriny minie, či nie? No, my na jeden šup pripravíme aj takých štyridsať naľešňikov, teda keď nás bolo viac, a predpokladajme, že takých domácností je fakt požehnane. PS: Čítal som od Satinského Šľak ma ide trafiť, a teda poviem vám, že šľak ma ide trafiť, keď mám byť v stravovaní závislý na Mekáči. Nie je mi jedno, čo mám na pekáči. Nech vám chutí!
15. 04. 2011 (15:53:11) | Komentova (0)
Pekný deň Pavol - nedá mi nezareagovať na Vaše avízo Hlasu.Že placky (naľešňiky)sa pečú skoro po celej "slovanskej" Európe, o tom niet pochybnosti, o Slovensku ani nehovorím. Ochutnal som ich množstvo, každé boli inakšie každé chutili. No zaradili sme ich nie preto že sa inde nerobia, ale preto ako sa robili a robia vo Vysokej. To isté samozrejme platí aj o ostatných jedlách ktoré uverejňujeme. Neprikazujeme ako to treba robiť,to by sme mali jedálny lístok a kuchyňu podobnú McDonaldovi.A ja osobne si vžy radšej dám napr. beľiše babky Lorincovej než pizzu alebo čokoľvek iné od vysockých babeniek. A ku klobásam - kľudne si ich môžete urobiť a jesť na Veľký piatok (asi ste nečítali recept) - sú bez mäsa). A mimochodom - v čom si pripravujete naľešniky vy, keď vám to zvyšuje spotrebu elektr. energie? Marián P.S.: Ja momentálne znovu čítam J. Satinský: Moji milý Slováci, a tiež jeho Čučoriedkáreň. Vrele doporučujem k naľešňikom, ale nepomastite si strany!
15. 04. 2011 (12:37:20) | Komentova (0)
Pekný pôstny čas a k blížiacim sa veľkonočným sviatkom veľa B. požehnania praje Pavol!Možno si dám aj tie Vaše naľešňiki / klobasi radšej nie, chcem sa cvičiť v askéze a do nej klobasi rozhodne nepatria, to však neznamená, že som im výhlásil vojnu, tých je dnes vo svete neúrekom / a k tomu nejakú dobrú knihu, napr. Chatrč, ešte sa len pomaly zahryzávam do jej posolstva a verte či neverte, nachádzam pointu, až som z toho príjemne prekvapený. Lebo sú aj knihy, na ktoré treba vyzrieť, napr. Dostojevského Zločin a trest, tam sa hľadá pointa inak v pätnástich a inak v dvadsiatich rokoch života. Inak naľešňiki patria k mojim viac preferovaným pochutinám a ponúkam nimi aj známych, vôbec mi nepripadajú, že by mali chutiť iba obyčajným ľuďom, i keď v dnešnej dobe byť "obyčajným" sa asi aj celkom vypláca, hlavne keď človek priveľmi lipne na obyčajnosti, až natoľko, že mu z toho kvapne niečo neobyčajné a nakoniec aj nasledujúce rozhodnutia väčšiny sú dosť podstatným spôsobom ovplyvňované hŕstkou vraj "obyčajných" ľudí, ktorým by ste v normálnom prípade asi neponúkali naľešňiki. Premňa sú naľešňiki synonymom vábnej chuti a akýmsi reprezentantom celej slovenskej pospolitosti v jej dejinnom vývoji. Naľešňiki zostanú a našťastie som ani na sociálnych sieťach nepostrehol žiadnu petíciu za ich zrušenie či nezrušenie. Ony sú prosto nadčasové a chuťovo ťažko odstrániteľné, zvlášť v najbližších minútach po ich zrode, ktorý vzniká a prebieha až podnes skoro rovnako ako pred mnohými desaťročiami. Pribudli nové kuchynské prostriedky, ale znamenitú kvalitu naľešňikov to veľmi nepoznačilo. Poznačilo to azda iba účet za elektrinu, ktorý sa vplyvom už spomínaných nových sofistikovaných kuchynských spotrebičov značne zvýšil. Tlak na energie sa potom zvyšuje a na tento zbesilý tlak dopláca nielen príroda, ale aj my, sami. PS: Ponúkam avízo na témy v najbližšom Hlase: V úvodníku sa zamýšľam nad odvekou témou pokory a pýchy so zreteľom na citát zo Sv. Písma z Listu Filipanom v ôsmej kapitole. V rubrike Útržkom sa vraciame k misiám aj s otázkou smerom k farníkom, čo ich najviac oslovilo z priebehu misií. Detský kútik je obsahovo zameraný na pokračovanie listu pre pohybovo postihnutého Petra. S mladými sa zamýšľame nad stavom sveta i malosveta a v závere prinášame ďalší príbeh zo života seniorov a ich spomienok na mladosť. Takže dobrú chuť k naľešňikom, ale aj k nášmu Hlasu!
13. 03. 2011 (13:42:49) | Komentova (0)
Požehnaný deň!"Masc po bradze už prestala cisc,švetske špivanki ucichľi." Nadišiel nám čas pôstu, kedy vôbec nemusíme byť o čosi smutnejší než kedykoľvek predtým. V jednej myšlienke sa hovorí, že radosť je silou a energiou Cirkvi. Aj v pôste máme dôvod na radosť. Prináša nám ju vedomie, že Boh odpúšťa hriechy človeku, ktorý mu to dovolí. Dar odpustenia je úžasný a spôsobuje človeku radosť a pokoj v srdci. Boh poslal Syna, aby sme mali život v hojnosti, aby sme zakúsili ovocie Jeho zmiernej obety za nás. Nie vždy si možno uvedomujeme výnimočnosť a nevyhnutnosť toho, prečo Boh skrze Syna zmieril svet so sebou. Mohol to predsa urobiť aj inakšie, možno oveľa bezbolestnejšie, veď je všemohúci. On sa rozhodol pre takýto spôsob, aby nám ukázal, ako veľmi mu na nás všetkých záleží, až tak veľmi, že obetoval Svojho Syna na dreve kríža. Preto je každý pôst príležitosťou pozastaviť sa a uvažovať o tom, aký je môj postoj voči Ježišovej obeti aj za mňa. Veď na kríži je obsiahnuté nekonečné Božie milosrdenstvo, Toho, ktorý je Otcom milosrdenstva.Aj nastávajúce misie budú presiaknuté myšlienkami o tomto milosrdenstve, ktoré neodmieta žiadneho hriešnika, lebo Boh chce, aby každý z nás mal účasť na večnom živote.Misie zmobilizujú v modlitbe obe naše dedinky. Budú časom, ako hovoril páter v dnešnej kázni /13. marca /, kedy sa zvlášť otvorí nebo pre naše obce. Pozn. naši starí rodičia kedysi prežívali pôst v každodenných činnostiach aj takto. "Ta f posce še uš prestalo zabavjac, muzika scichla a f kosceloch še špivalo na križovich cestoch - smutna doba postna, ta i dňeška še tak špiva. A baby, jag bulo ešči žimno, ta chodziľi na omše f čarnich okrucankoch abo v hrupšich chustkoch, co buľi tiš čarne./ ešči i teras / A v ňedzeľe še chodzilo po obedze ku križoch, co buľi f poľu, a tam še špivaľi postne špivanky. Pust bul možno taki pre dakeho posmutňejši jag ostatňe častki roka, aľe malo to svuj viznam, bo ľudze vecej rozjimaľi o Ježišovich boľescoch, ta napriklat še modľiľi i ku Ukrižovanemu a ku Pejcum jeho ranom./ ta i dňeška / A f posce še vera žadne meso ňejidlo, ľem gruľe s maslom abo jucha, chľeba, mľika, gruľovňiki a tak. A jag nadešla Šmertna ňedzeľa, ta še jag i teras križe pozahaľovaľi ňelen f kosceľe, aľe i doma. Ta ňech i toten pust, co sme začaľi, nam posluži ku spašeňu a privedze zbludzilich na spravnu drahu. /spomienky na pôst kedysi boli zozbierané zčasti od seniorov /
07. 03. 2011 (16:22:34) | Komentova (1)
Ďakujeme za pochvalu našej stránky! Pochvala vždy poteší, však? Ale napadla nás kacírska myšlienka: čo keby ste si prišli zahrať na Turnaj rodákov z Vysokej? A družstvá by mohli byť zmiešané bez rozdielu veku a pohlavia. Samozrejme chcelo by to dobrú organizátorku (ktorá žena nie je?). Prvý ročník by mohol byť už budúci rok. A fotoreportáž a príspevok do médií zaistíme, tiež súdok piva pre víťaza.

Strana:  <<   <  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >  >>
generuje redakčný systém LEKOX.sk CMS
Copyright Š 2021 LEKOX.sk

Tento web používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpeči kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM