Hlavná stránka Napíš e-mail Mapa stránky

Kniha návštev (odkazov)

Pridaj príspevok

Meno:
povinný údaj
E-mail:

Text:
povinný údaj
Odpíšte kód:

aťa
06. 03. 2011 (21:43:06) | Komentova (0)
fotky s prázdnin sú úžasne.bol to určite ťažky zápas. sláva víťazom,česť porazeným. tu bránku si mimochodom ešte pamätám a vidím že aj ihrisko ostalo na strom mieste.
Eva
06. 03. 2011 (19:46:40) | Komentova (0)
Fotky z prázdnin nemajú chybu. Fakt. Vrátili ma do detstva a spomienok na naše zápasy v hokeji. Niekedy ako diváci, niekedy v bránke. Boli to zmiešané družstva.
snehuliakl
02. 03. 2011 (14:48:47) | Komentova (0)
srdecny pozdrav zo stovezatej Prahy zasiela Mato Snehuliak!
Anna Šašalová
22. 02. 2011 (14:14:47) | Komentova (0)
Pozdravujem všetkých dobrých ľudí z prekrásnej dedinky Vysoká. Máte neskutočne premakanú stránku, na ktorú sa stále rada pozriem aj preto, že mi pripomína moje detstvo strávene u starých rodičov. Pri pohľade na fotografie s domčekom, kde som vyrástala sa vraciam do svojho detstva. Teším sa na teplejšie dni, keď budem môcť prísť na chalupu, kochať sa krásnou panenskou prírodou a nadýcham sa toho perfektného vzduchu aký je len vo Vysokej.
snehuliak
19. 02. 2011 (19:04:44) | Komentova (0)
cafte! pri tvorbe svojej www.stranky som do linkov uviedol aj nasu obec. dufam ze niekoho potesim, lebo mna tesi ze som to mohol urobit.pekny den! mato sňihuľak http://www.martinangelovic.estranky.sk/
08. 02. 2011 (17:12:10) | Komentova (0)
Všetkým požehnaný deň a dostatok mňamjedál, "šak su fašengi, ta naj ceče po bradze masc". / ale svetom sa ženie potravinová kríza!/ Tak už je to tu! A čo? Azda je na úsvite konečne nejaká sedliackym zdravým rozumom zaváňajúca dohoda medzi našimi politikmi? /Radičová toto slovné spojenie použila už viackrát, asi tiež chce, aby došlo k dohode / Možno aj to, verte, že si nič tak túžobne neprajem, ako to, aby sa konečne vedeli tam hore dohodnúť, aby z poslaneckých lavíc neleteli iba invektívy a kadejaké obvinenia, ale konečne aj nejaký ten povšimnutiahodný návrh / česť všetkým, čo si svedomito plnia poslanecké povinnosti a či povinnosti vo vláde /, ktorý by našiel v pléne vzácnu zhodu. Tak ako na vašom webe. Viete sa dohodnúť, a potom to patrične vidieť na kvalite obsahu celej stránky. Určite má každý z vás predstavy, čo by chcel mať na internete, a predsa sa tu kĺbi viacero nápadov. Tak napríklad o beľišoch už nemusím len snívať, ony sú práve tu, a to aj preto, že ste sa vy, tam hore či skôr tam v nete, dohodli. Výsledok je skvelý, voňavý, fakt šmak na úrovni, vychádzajúci z mnohoročnej tradície predkov. Čo chutilo minulým generáciám, iste zachutí aj dnešným násťročným, a tu sa nebojím dodať, že také chrumkavé beľiše môžu pokojne konkurovať pizzi, a to sa nemusia báť, ony by vyhrali a s poriadnym náskokom. Problém je v tom, že mnohí mladí a deti z miest už nemajú odkiaľ poznať nezameniteľnú chuť beľišov. Rodičia berú svoje ratolesti za dobrú známku alebo za vysvedčenie radšej do pizzerie alebo do nejakého fastfoodu, a tam im plnia ich gastronomické sny. Deti sú však len obrazom doby, špongiou, ktorá nasáva a nasáva, nerozmýšľajúc pri tom, čo je naozaj vhodné a zdraviu, i tomu duševnému, potrebné. Na vašej stránke nachádzam mnoho podnetov na uvažovanie možno aj o takýchto vážnejších témach. Fakt skvelé! Vysocke beľiše a úskalia modernej doby v životoch mládeže. Mesiac nad Vysokou stále silno prežiaruje do noci, pekarňik už ochladieva, "kľitkoch už pomaly ňit".Beľiše na stole, nedojedené kúsky voňajú do diaľky./ ak niečo ostalo / Z podmlatku vzišlo cesto a z cesta bola cesta jasná k cieľu. Ani "huľki", čo potenciálne by mohli vzniknúť, už nikto nepostrehol. / v tých vašich beľišoch "žadne huľki ňebuľi", apropo, huľka je synonymom slova hrudka? / Pozn. aj mojej nebohej babke, ktorá by zajtra oslávila 104 rokov, by beľiše znamenite šmakovali a pripomenuli by jej čriepky z mladosti. PS: Nech šmakuje i ftedi, ket še človeku možno aš tag ňedari, bo Pan Buch nad nami trime ochranu ruku a i tote beľiše nam uščedril z láski, žebi sme jich f pokoju a z dzeku schasnovali a ponukľi s ňima i druhich.
06. 02. 2011 (17:13:44) | Komentova (0)
Dobrý večer! Mňam, už sa teším na tie beľiše, ja si ich spájam s detstvom, kedy babka piekla tieto koláče. Moje naj boli jablkové, hlavne keď obsahovali "fajňe veľo jablukoch", cesto tenšie, povedzme hrúbkou podobnou pizzi. Len dúfam, že pripravovanou fotoreportážou nezakončíte túto milú chutnú sekciu, a že sa nebudete riadiť pravidlom trikrát a dosť. To som asi zabŕdol do trestného práva. Táto súvislosť mi napadla kvôli tomu, že v pripravovanej fotoreportáži z prípravy beľišov majú vystúpiť v hlavných úlohách tri vaše občianky, ktoré budú reprezentovať tri generácie. Ja sa však nádejám, a celkom som pri tom uveličený, že toto je len taká "koštufka", že vy, milí autori webu obce Vysoká, máte v talóne také esá, o akých sa nám, málo zainteresovaným, môže iba snívať. No, čo, každý vie niečo iné, niekto stavia domy, iný je správcom nejakej webstránky, ďalší skladá básne alebo hudobné diela a takto by sme vyratúvať mohli až do rána a bieleho, a popritom by sa nám ľahko aj stať mohlo, že by sme zabudli na večeru. A opäť sme pri jedle. Takže na tie vaše beľiše sa už teraz teším, lebo ma iste virtuálne zasýtia, a snáď ma aj donútia k vlastným kuchárskym zázrakom, lebo doteraz som len takým podávačom surovín, prosto len sekundujem, ale zatiaľ sa na moje sekundovanie nikto nesťažoval.Vždy sa snažím podať tú správnu prísadu. Asi ma aj tá vaša sekcia prinúti k odvahe začať konečne poriadne variť a piecť, ale to by som mal niekoho poprosiť, aby mi pri tom majstrovaní s panvicami a vareškami pomerne úspešne sekundoval. Dobrú chuť! Pozn. a beľiše naj šmakuju šickim, co su dakus abo i načisto lačne. / beľiše nepochádzajú z Belizé, asi nie /
29. 01. 2011 (17:55:33) | Komentova (0)
Pozdravujem všetkých Vysočanov! Hlásim sa po dlhšom čase, avšak teraz budem písať tak neutrálne, aby som sa náhodou niekoho nedotkol. Páčia sa mi vaše fotky z akcií, napr. z výstupu na Homolku, ktorá vraj dostala názov odvodený od homovitého kopca, písal som o tom vo svojej diplomovke, nie nechcem sa tu chváliť, len téma mojej diplomovky znela Odraz nárečovej lexiky v chotárnych názvoch rodnej obce a blízkeho okolia, teda aj Vysoká a jej názvy mi dopomohli ku zdarnému dopísaniu záverečnej práce, predsa však som bol v niečom prvý, tú tému nemal predo mnou ešte nikto na našej fakulte,no a podľa mojich informácií ani doteraz ju ďalej nikto nerozvinul. Aby som sa však vrátil k meritu, k podstate, vaše fotky sú svižné a majú svoju kvalitu, za ktorú sa patrí ďakovať všetkým, čo sa zapájajú do tohto bohumilého diela, pevne, verím, že sa táto stránka páči aj Tomu hore. Mne ako amatérskemu etnografovi, ktorý občasne zbiera a občasne vydáva príbehy od starších sa to pozdáva, napr. fotoreporáž o príprave pirohov ma aspoň tak virtuálne zasycuje. Možno si spravím pirohy. Prajem veselé fašiangy a dostatok chutných fašiangových jedál, ktorých prípravu možno operatívne zaradíte na vašu stránku. Ps. vďaka za množstvo chotárnych názvov vašej obce, ktoré sa zčasti ocitli kedysi dávnejšie v mojej už skôr spomínanej diplomovke. Všetko dobré.
24. 01. 2011 (19:41:37) | Komentova (0)
... kedy budú ďalšie recepty?
20. 01. 2011 (17:33:51) | Komentova (0)
Dedinka v údoli,srdce ma zabolí ked na teba spomínam. Zdravím všetkých z Pardubíc.

Strana:  <<   <  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >  >>
generuje redakčný systém LEKOX.sk CMS
Copyright Š 2021 LEKOX.sk

Tento web používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpeči kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM