Hlavná stránka Napíš e-mail Mapa stránky

Aktuality

UPOZORNENIE !!! Vypaµovanie trávy
17. 03. 2011 (19:55:04)

Okresné riaditeµstvo
Hasičského a záchranného zboru v Prešove
apeluje na všetkých občanov

Nech je pre nás všetkých varovaním, že mesiace marec a apríl dlhodobo patria medzi mesiace, keď horí najčastejšie. Už k dnešnému dňu Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove veľmi znepokojuje množstvo výjazdov k vypaľovaniu trávnatých porastov bylín a kríkov. Už teraz sme zaznamenali 29 výjazdov v zásahovom obvode Hasičskej stanice Prešov, z toho 8 výjazdov v oblasti Stará tehelňa v meste Prešov a 37 výjazdov v zásahovom obvode Hasičských staníc Sabinov a Lipany.
Zistiť páchateľa alebo prichytiť priestupcov pri vypaľovaní trávnatých porastov alebo pri požiari lesných porastov, ako aj dokazovanie podozrivým osobám je však veľmi obtiažne. V prípade pristihnutia alebo dokázania priestupku môže byť uložená fyzickej osobe pokuta až do výšky 331 eur.
Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove žiada všetkých občanov aby prestali vypaľovať trávnaté porasty byliny a kríky!

 

Vážení občania!
Pomoc príslušníkov Hasičského a záchranného zboru potrebujú postihnuté osoby pri závažných dopravných nehodách alebo požiaroch rodinných či obytných domov, kde rozhodujú minúty o záchrane ich života a zdravia. Počet príslušníkov je tiež limitovaný, kým títo príslušníci budú hasiť požiare trávnatých porastov, nebudú môcť rýchlo a účinne poskytnúť požadovanú pomoc osobám, ktoré ju budú najviac potrebovať.Spracoval: por. Ing. Jiří Velička, vedúci oddelenia požiarnej prevencie OR HaZZ v Prešove.
 

generuje redakčný systém LEKOX.sk CMS
Copyright © 2020 LEKOX.sk

Tento web používa cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť kvalitu našich služieb.

SÚHLASÍM